Otopark Havalandırma Sistemleri

Fanex Fan | Otopark Havalandırma Sistemleri

Fanex Fan | Otopark Havalandırma Sistemleri

 

OTOPARK HAVALANDIRMASI

Kapalı Otopark Havalandırma sistemleri, günümüzde “Yeraltı çok katlı kapalı otoparkların” sayıları, özellikle büyük şehirlerimizin şehir merkezlerinde, her geçen gün artmasıyla birlikte önem kazanmaya başlamıştır. 

Bu otoparklardaki ziyaretçi yoğunluğu, olası bir yangın, acil durum anında devreye girmesi gereken sistemlerdir. Duman Tahliye Egzoz fanları ve jet fanlar bu bağlamda otoparklardaki insan hayatını koruyacak en önemli sistemlerden biridir.

Sistem, otopark içine yerleştirilmiş uygun miktarda Jet fanın, uygun kapasitedeki Ana Aksiyal Egzoz Fanları ile kombine bir şekilde; algılanan CO konsantrasyonu veya duman sinyallerine göre, programlanabilir bir ana kontrol panosundan, önceden belirlenmiş bir akış diyagramı doğrultusunda kontrol edilmesi ile çalışmaktadır.

CFD Analizi (Computational Fluid Dynamics) , kompleks akış problemlerinin çözümlendiği, ürünün performansının bilgisayar ortamında test edildiği akış analiz programıdır.

Fanexfan Ürünleri yerli ve milli üretim olarak ülkemizde ve yurt dışında projelere destek vermektedir ve bir çokbaşarılı işlere imza atmıştır. 

Daha detaylı bilgi almak için lütfen teknik ekibimiz ile iletişime geçiniz.