Uzun mu sürüyor? Tıklayın

Tarihçemiz

1978 Yılında faaliyete başlıyan firmamız, TÜRKİYE´de bir ilke imza atarak 10 Watt ve 25 Watt küçük elektrik motorları ve plastik pencere aspiratörleri üretimi ile işe başlayan firmamız, 1987 yılında ciddi bir yatırımla TÜRKİYE´de bir ilk olan salyangoz fanlarını ve motorlarınıda üretminie ekleyerek ürün yelpazesini 625 çeşide çıkarmıştır

TÜRK Sanayisinde daha iyi hizmet verebilmek için her geçen gün üretimine yeni modeller ekleyerek sektörde 33 yılı aşkın tecrübesi ve global pazarlama anlayışı ile TÜRKİYE pazarındaki çıtasını daha da yükseğe taşımıştır. Bu doğrultuda bünyesinde bulunan 300´e yakın yan sanayiciye de destek sağlamıştır. Kuruluşundan bu yana şirket ve ürün gelişimini müşteri beklentileri üzerine kurma başarısını göstermiş, gelişen teknoloji ve piyasa şartlarına uyum sağlayabilmek için ARGE çalışmalarına da hız vermiştir.

Kalite çalışmalarını belgelendiren FANEXFAN markasını yurt içi ve yurt dışında tanınan bir marka haline getiren firmamız, TÜRKİYE´nin adını Avrupa´ya taşımış, ürün çeşitliliği ve teknolojisi ile Avrupa´da sektöründe ilk 10´a girmeyi başarmıştır.

1999 yılında TÜRKİYE´yi Dünya´dan, Dünyayı TÜRKİYE´de görme gerekliliğine inandığı için dünyanın pek çok ülkesinde fuarlara katılarak ve bu fuarlar sonucunda 25 Ülkeye ihracat yapmaktadır.

Amacımız her şeyden önce sektörün ihtiyaçlarını kalite standartlarına uygun ürünler sunarak ve daha ekonomik şartları karşılaya bilmektedir. Bu gün vardığımız noktada görüyoruz ki önümüzde imza atmamız gereken pek çok ilkeler vardır. Bunları gerçekleştirme tutkusu ile her gün biraz daha azimle ve çoşkuyla çalışmaktayız.

Firmamızın sahip olduğu profesyonel yönetim anlayışı müşteriler tarafından duyulan güvenle birleşerek değerli ve sağlam bir yapı haline gelmiştir. Bunun devamını sağlayacak felsefelerimiz, ilkelerimiz , teknolojiyi yakından takip etmemiz bu günkü gücümüzün kaynağıdır. Gücümüzü korumak için bu günden geleceğe yatırım yapan firmamız yeni hedeflere doğru emin adımlarla yürümektedir.

01. Vizyonumuz

Faaliyet gösterdiğimiz alanlarda müşteri beklentilerini karşılamak amacıyla gelişmiş işgücü ve teknoljik alt yapısı ile en iyi ürün ve hizmetleri sunan, farklılıklara, yeni fikir ve düşüncelere değer veren, sürekli büyümeyi hedefleyen, küresel pazarda rekabet edebilen saygın bir firma olmak

02. Misyonumuz

Rekabetçi, ekonomik, güvenilir, ekolojik çevreye uyumlu, örnek alınan ürün ve hizmet sunmak
Uluslar arası kalite standartlarından ödün vermemek
Satış ve sonrasında müşterimizin sürekli yanında olmak, memnuniyetini ölçmek ve geliştirmek için gerekli önlemleri almak,
Teknolojik araştırma ve geliştirmeleri takip etmek
çalışanlarımızı sürekli eğitim ve geliştirme faaliyetleriyle desteklemek
İş sağlığı vre güvenliği kurallarına uygun bir çalışma ortamı sunmak
Maliyet azaltıcı tedbirler almak
Arge için kaynak ayırmak
Ulusal ve Uluslararası arenada markamızın bilinirliğini arttırmak

03. Kalite Politikamız

Kalite yönetim sistemimizin etkinliğini sürekli kılmak
Üretimin her alanında süreç iyileştirmeyi temel felsefemiz olarak uygulamak
Üretimin her alanında verimlilik ilkelerine sadık kalmak Ürün ve hizmetlerimizin kalitesini sürekli ölçmek ve iyileştirmek
Ürünlerimizin ekolojik çevreye uyumlu olamsına azami özen göstermek
Müşteri taleplerini süresinde ve istenildiği şekilde karşılamasına azami önem vermek
İş sağlığı vre güvenliği kurallarına uygun bir çalışma ortamı sunmak
Maliyet azaltıcı tedbirler almak
Arge için kaynak ayırmak
Ulusal ve Uluslararası arenada markamızın bilinirliğini arttırmak

04. İnsan Kaynakları Politikamız

Yapılan işlerin, en verimli çalışmayı sağlayacak şekilde yapılandırılmasını ve sürekli geliştirilmesini hedefler.
karşılıklı saygı ve güvenin esas olduğu, belirlenen hedeflere ulaşmada herkesin kendini sorumlu hissettiği
bir çalışma ortamı oluşturulmasını ve sürekliliğini sağlamayı hedefler.
Çalışanların peformanslarının ölçümü, ücretlendirilmesi ve değerlendirilmesinin objektif bir sistem içinde yürütülmesini sağlar.
çalışanların kendilerini ve işlerini geliştirebileri çalışma ortamı hazırlar, iyileştirmeler ile ilgili önerilerin uygulanmasını destekler.
işe uygun kiişilerin ilgili işlere yerleştirilmesini hedefler, işe yeni başlayan çalışanın uyum eğitimi ile işe hazır hale gelmesini sağlar. Güvenli ve sağlıklı bir iş ortamı oluşturur.
Çalışanların tüm hakları kanun ve kurallar çerçevesinde değerlendirilir ve uygulanır.
Maliyet azaltıcı tedbirler almak
Arge için kaynak ayırmak
Ulusal ve Uluslararası arenada markamızın bilinirliğini arttırmak